Hlavní obsah
Robert Plaga Foto: ČTK

Žáci druhého stupně budou moci dobrovolně do škol od 8. června

Od 8. června se mohou v omezené míře vrátit do lavic žáci 2. stupně základních a středních škol a studenti vyšších odborných škol a konzervatoří. Docházka bude dobrovolná, výuky se může účastnit maximálně 15 žáků. V pondělí změnu schválila vláda.

Robert Plaga Foto: ČTK
Žáci druhého stupně budou moci dobrovolně do škol od 8. června

Školy pro žáky připraví aktivity podle svých možností. Nemusely by fungovat každý den jako první stupeň základních škol.

„Nepůjde tedy o fungování v obdobném režimu jako u 1. stupňů základních škol, ale spíše o možnost konání konzultací či třídnických hodin,” vysvětluje ve zprávě ministerstvo školství.

Pokud však škola na takové podmínky nebude mít dostatečné personální nebo prostorové kapacity, není její povinností tyto aktivity realizovat. Otevření škol má dětem umožnit zejména znovunavázání vztahů se spolužáky a osobního kontaktu s učitelem.

Ministři také rozhodli, že se mohou do školy vrátit od 1. června i děti se zdravotním nebo mentálním postižením. I v tomto případě bude účast dobrovolná. „Bude podmíněna také podpisem čestného prohlášení ze strany rodiče,” stojí ve zprávě ministerstva školství.

Od 1. června může začít také praktické vyučování na středních školách a konzervatořích. Bude však na vedení škol, zda možnosti využijí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků