Hlavní obsah
Vizualizace nové Trojské lávky. Foto: Praha sobě

Začátek stavby trojské lávky se zřejmě zdrží

Zahájení stavby nové lávky v Troji, plánované na pondělí 14. října, se kvůli administrativě zpozdí. Pražský magistrát očekává, že zdržení bude v řádu dní. V pátek to uvedl mluvčí hlavního města Vít Hofman.

Vizualizace nové Trojské lávky. Foto: Praha sobě
Začátek stavby trojské lávky se zřejmě zdrží

Lávku pro město postaví za 128,3 milionu korun firma SMP CZ, měla by být otevřena do konce příštího roku. Nahradí původní konstrukci, která se zřítila koncem roku 2017.

„Za město je všechno připraveno, ale čekáme na poslední povolení od Povodí Vltavy,“ vysvětlil mluvčí, proč muselo být zahájení stavby odloženo. „Neočekáváme, že to budou měsíce, je to jenom drobné administrativní zdržení,“ dodal Hofman.

Původní lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou se zřítila 2. prosince 2017 a zraněni byli čtyři lidé, z toho dva vážně. Město každému dalo 50 000 korun a na dalším odškodnění se domluvilo letos v lednu s pojišťovnou. Policisté obvinili dva muže z obecného ohrožení. [celá zpráva]

Záchranářům pomáhá také vrtulník

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Nová lávka bude čtyři metry široká a bude sloužit pěším i cyklistům. V případě potřeby po ní bude moci přejet i sanitka. Jejím základem bude ocelově vyztužená konstrukce, bude mít životnost 100 let a neměla by zevnitř korodovat.

Praha má s mosty dlouhodobě problémy. Ve špatném stavu je několik mostů přes Vltavu, mezi nimi například most Legií, Hlávkův nebo Palackého most. Město prostřednictvím Technické správy komunikací zkoumá jejich stav. Loni musel být na několik týdnů uzavřen pro MHD a auta Libeňský most, v plánu je jeho celková rekonstrukce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků