Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Začátek června nabídne nadprůměrné teploty

Výhled počasí na následujících 30 dní slibuje podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) průměrné až mírně nadprůměrné teploty. Denní maxima se nejčastěji budou pohybovat kolem 20 stupňů Celsia.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Začátek června nabídne nadprůměrné teploty

„Po relativně chladnějším období nás v následujících týdnech čeká přece jen o něco teplejší počasí. Do konce května se budou udržovat teploty, které jsou pro tuto roční dobu obvyklé,” uvedli v sobotu meteorologové.

V noci by se měly teploty pohybovat kolem 8 stupňů, přes den budou oscilovat kolem 20 stupňů Celsia, byť nejsou vyloučeny dílčí výkyvy.

„Teplejší počasí můžeme očekávat začátkem června, kdy se teploty dostanou i nad dlouhodobý průměr. Období od poloviny května do konce první červnové dekády by celkově mělo být teplotně průměrné nebo slabě nadprůměrné,” shrnul ČHMÚ.

Z hlediska srážek by období od 15. května do 11. června mělo odpovídat dlouhodobým průměrům. Srážkové úhrny se pohybují od 53 do 78 milimetrů, průměrné teploty dlouhodobě kolísají v intervalu 14 až 16 stupňů Celsia.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků