Hlavní obsah
Michal Doktor Foto: Petr Hloušek, Právo

Za ODS může kandidovat Jihočech Doktor

Za občanské demokraty by mohl v nadcházejících předčasných volbách kandidovat Michal Doktor, který z ODS před časem odešel. Místopředsedkyně a volební tvář ODS Miroslava Němcová mu údajně takovou nabídku učinila a on ji zvažoval.

Michal Doktor Foto: Petr Hloušek, Právo
Za ODS může kandidovat Jihočech Doktor

„Paní Miroslava Němcová mne vyzvala ke kandidatuře za ODS. A já musím poctivě říci, že mi osud ODS lhostejný není. Není mi lhostejný především osud myšlenek a historické role, kterou představuje. Lídři ODS v mém kraji však svému okolí vyprávějí příběh o Michalu Doktorovi, který žebrá o místo na její kandidátce,“ napsal v pátek na svém facebookovém profilu Doktor.

Ten ODS opustil kvůli tomu, že se dnešní předseda Martin Kuba stal ministrem průmyslu. Kuba je, stejně jako Doktor, z jižních Čech.

Pravici chybí svornost, tvrdí Doktor

„Nic víc tolik nesvědčí o opakovaně chybujícím kódu myšlení a já činím toto prohlášení jen proto, abych bezpočtu vážených lidí, vně i uvnitř ODS, sdělil, že jsem tuto variantu zvažoval,“ píše dále Doktor.

„Nevidím řešení v zakládání nových a nových stran. České pravici chybí svornost. Nedojdeme-li k dohodě, nebudu v těchto volbách kandidovat,“ napsal Doktor, který je dnes členem hnutí Jihočeši.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků