Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo

Za daňové úniky by se měl zabavit majetek, myslí si Zeman

Nízké tresty za daňové machinace jsou prezidentu Miloši Zemanovi trnem v oku. Přimlouval by se za to, aby se změnil způsob vnímání těchto deliktů a úniky daní se nepovažovaly za „kavalírské” prohřešky. Současně by se měly daňové úniky tvrdě trestat, včetně zabavení veškerého majetku hříšníkům.

Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo
Za daňové úniky by se měl zabavit majetek, myslí si Zeman

„Říkejte tomu klidně stoprocentní prohibitivní zdanění, ale já jsem pro normální zabavení majetku,“ řekl Zeman. Daňový únik označil za „kavalírský delikt“ kvůli tomu, že za něj hrozí jen několik let vězení.

„Pokud mafiána pošlete do fešáckého kriminálu a majetek, který je napsaný třeba na manželku, mu nezabavíte, tak ho vlastně vůbec nepotrestáte,“ uvedl prezident s tím, že v Americe je daňový únik považován za druhý nejtěžší zločin, hned po vraždě.

„Nemá cenu diskreditovat toto opatření tím, že nastavíte nízkou hranici,“ reagoval Zeman na průzkum, kdy většina lidí by byla pro povinnost prokazování majetku už od pěti miliónů korun. Zeman upozornil, že se nejedná pouze o hotovost, ale o veškerý majetek, jako auta, byty nebo chalupy. „Můžete mít na účtu pět set tisíc korun, ale doma sbírku briliantů,“ vysvětlil.

„Nebuzerujme zbytečně lidi, kteří mají majetek řekněme kolem 10 miliónů. Tady jde o to chytat velké ryby,“ podotkl. Podle něj se v této zemi dá všechno dohledat, jen se musí chtít.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků