Hlavní obsah
Pyrotechnici ve Vrběticích Foto: Policie ČR

Z Vrbětic začnou v pondělí odvážet munici

Policie v pondělí začne s vyskladňováním munice v jedné z budov areálu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. Munice se nejprve zkontroluje, poté ji zástupci jedné z firem odvezou k novému majiteli.

Pyrotechnici ve Vrběticích Foto: Policie ČR
Z Vrbětic začnou v pondělí odvážet munici

Souběžně s vyskladňováním bude probíhat i kontrola podle kontrolního řádu, kterou nařídil policejní ředitel Tomáš Tuhý.

„Zkontrolovanou a vyskladněnou munici odvezou zástupci jedné z firem novému majiteli. Transport bude probíhat podle zákonných norem a podmínek přepravy ADR a bude plně v gesci firmy, která bude materiál přemísťovat,” uvedla krajská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Vyskladňovat by se mělo denně po dobu několika týdnů.

BEZ KOMENTÁŘE: Výbuchy ve Vrběticích

Video: Pro Novinky Lenka Bláhová

Akci může zkomplikovat velmi nepříznivý vývoj počasí, jako je intenzivní sněžení či nesjízdné komunikace. „Současné povětrnostní podmínky odvoz munice neblokují. V případě náhlé změny operativní situace budeme reagovat na její vývoj,“ řekla Kozumplíková.

O kterou firmu se jedná, mluvčí neupřesnila. Termín odvozu materiálu zatím nezná firma Excalibur, která má u Vrbětic uskladněno 4000 tun munice do pěchotních zbraní, dělostřelecké a tankové munice určené do zbraňových systémů východní provenience.

„Čím více času bude na řádnou kontrolu munice a přípravu transportů, tím více munice budeme moci vyvézt ke konečným zákazníkům,“ řekl v pátek Právu mluvčí Excalibur Andrej Čírtek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků