Hlavní obsah
Vicepremiér, ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček Foto: Vít Šimánek, ČTK

Z promořování není cesty zpět, varuje Hamáček

Rozhodnutí o promořování populace by podle šéfa Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka bylo zásadní změnou v politice státu a krokem, ze kterého není cesty zpět. Řekl to v pondělí na tiskové konferenci Ústředního krizového štábu v reakci na to, že o řízeném promořování populace koronavirem mluví ministr zdravotnictví Adam Vojtěch i jeho náměstek Roman Prymula.

Vicepremiér, ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček Foto: Vít Šimánek, ČTK
Z promořování není cesty zpět, varuje Hamáček

„Potřebovali bychom populaci trochu promořit, já jsem na to změnil trochu názor,” uvedl Prymula v rozhovoru pro DVTV s tím, že poměrně značná část populace se již beztak promořuje a ministr zdravotnictví ho v tom podpořil.

Podle Hamáčka se ale zatím žádná odborná debata na toto téma nevedla, a pokud by se tak stalo, znamenalo by to zásadní změnu v politice státu.

„Je to zásadní změna v politice státu. Pokud (Prymula) změnil názor, tak by asi bylo třeba, aby proběhla odborná diskuze. Je třeba to velmi vážně zvážit a podívat se kolem nás. Pokud toto rozhodnutí učiníme, tak to bude asi nejvážnějším rozhodnutím a není z něj cesta zpátky,” uvedl Hamáček po pondělním jednání štábu.

Dodal, že zemím, které se touto cestou vydaly, jako například Velká Británie, se to neosvědčilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků