Hlavní obsah
 

Vytrvalý déšť zvedá hladiny, na Klabavě už je třetí stupeň

Na třetí povodňový stupeň se vyšplhala v pátek po druhé hodině odpoledne řeka Klabava v Dýšině na Plzeňsku. Obec naštěstí chrání tento týden předaná protipovodňová hráz, voda zaplavila jen několik zahrádek u zdejšího mlýna. Za bariéry se dostala náhonem, který ale hasiči už stačili uzavřít.

 
Vytrvalý déšť zvedá hladiny, na Klabavě už je třetí stupeň

„Hráz je dimenzovaná na stoletou vodu, tak bychom se teoreticky měli cítit bezpečně. Uvidíme, jaké s ní budou zkušenosti,“ řekl Právu tamní místostarosta Jaroslav Egrmajer (Nová volba pro Dýšinu).

Na Klabavě byl krátce třetí stupeň už v noci na pátek, pak voda rychle klesla a opět vystoupala. První stupně byly v pátek v Plzeňském kraji vyhlášené i na některých místech Radbuzy, Úslavy, Úhlavy a na Berounce pod Plzní. „Nyní budou hladiny kolísat,“ sdělil dispečer Povodí Vltavy Petr Vicenda. [celá zpráva]

Hasiči uzavírají stavidla náhonu v Dýšině, kde řeka Klabava překročila třetí povodňový stupeň.

Foto: Ivan Blažek, Právo

„Rozhodující pro další vývoj budou silné deště, které mají přijít v sobotu odpoledne, nedají se vyloučit ani větší povodně,“ upozornil Vicenda.

Nejohroženější bude zřejmě povodí Klabavy a Úslavy. „Určit, jak velká povodeň přijde, kde a zda vůbec, se ale nyní nedá,“ doplnil Vicenda.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků