Hlavní obsah
Šéfka akreditační komise Vladimíra Dvořáková Foto: Milan Malíček, Právo

Vysoká škola Karla Engliše v Brně asi skončí, oficiálně to ale ještě neví

Soukromá vysoká škola Karla Engliše v Brně už nesmí přijímat nové studenty. Akreditační komise ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy zamítla prodloužení akreditace oborů. Ve vysílání Českého rozhlasu Radiožurnálu to oznámila předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková. Doplnila, že škola už nesmí přijímat nové studenty, ti stávající však dostudují.

Šéfka akreditační komise Vladimíra Dvořáková Foto: Milan Malíček, Právo
Vysoká škola Karla Engliše v Brně asi skončí, oficiálně to ale ještě neví

Prorektor Jaroslav Komárek Právu odpoledne řekl, že od komise nedostali žádné písemné ani ústní sdělení a čekají na vyjádření svého správního orgánu, tedy ministerstva školství.

„K jejich případnému negativnímu výroku máme právo se vyjádřit a do léta můžeme podat novou žádost o akreditaci. Jenže podat na resort rozklad je foukání proti větru, protože všechno zase skončí u akreditační komise, která je takovým knížecím orgánem. Sama si všechno schvaluje a nikomu se nezodpovídá,“ doplnil prorektor.

Kritizoval Dvořákovou, že informaci oznámila médiím dříve, než se ji dozvědělo vedení školy. Připustil, že škola Karla Engliše v Brně měla v uplynulých více než deseti letech problémy s reakreditacemi, kdy některé obory hned napoprvé neprošly. Celkově však vidí kvalitu školy jako dobrou, což prý mohou posoudit externí pedagogové ze státních škol.

Jeden z nich, přející si zůstat v anonymitě, Právu řekl, že jedním z důvodů špatného hodnocení školy akreditační komisí může být nedostatečný počet kmenových učitelů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků