Hlavní obsah
Vicepremiér Andrej Babiš s materiály označenými nálepkou "Šincl" Foto: ČTK

Vyřešte si to spolu, navrhla Babišovi a Šinclovi koalice. Šincl se scházet nehodlá

Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) a poslanec Ladislav Šincl (ČSSD), kvůli jejichž sporu v posledních hodinách zhoustla atmosféra ve Sněmovně, by se měli sejít a vyříkat si celou záležitost. Takový je výsledek zástupců koalice v čele s premiérem, kteří se sešli ve čtvrtek po poledni. Šincl se ale sejít nechce.

Vicepremiér Andrej Babiš s materiály označenými nálepkou "Šincl" Foto: ČTK
Vyřešte si to spolu, navrhla Babišovi a Šinclovi koalice. Šincl se scházet nehodlá

„Soc.dem. trvá na tom, aby se pan ministr Babiš omluvil panu poslanci Šinclovi, pan předseda Babiš se omluvit nechce, tak jsme se dohodli na tom, že by se pan Šincl a pan Babiš měli v krátkém čase sejít a měli by si o té věci spolu promluvit a zaujmout společné stanovisko,“ prozradil novinářům po jednání tří koaličních předsedů premiér Bohuslav Sobotka.

Toto stanovisko potvrdili i oba vicepremiéři, Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a Babiš (ANO).

"Omlouvat se nebudu, nemám za co. Potkám se s panem Šinclem a zkusíme si to vyříkat. Na svých postojích nemám důvod nic měnit," napsal Právu Babiš.

Vicepremiér Andrej Babiš drží v ruce s materiály označené nálepkou Šincl

Foto: ČTK

Šincl o setkání nestojí

Sobotka uvedl, že by se schůzka mohla konat ještě ve čtvrtek. „Já myslím, že by bylo dobře, aby se sešli co nejdříve, ale kdy se sejdou, je věci pana Babiše a pana Šincla. Uvidíme, na čem se pánové domluví a jaký bude výstup,“ doplnil Sobotka.

Poslanec Šincl ale se schůzkou nesouhlasí. „To fakt ne. S člověkem, který před cizími lidmi z ministerstva financí mne a mou rodinu pomlouvá a dělá si na mne složky, se scházet nebudu. Naopak čekáme od něj veřejnou omluvu,” napsal Novinkám poslanec.

Šincl v úterý ve Sněmovně kritizoval měnící se postoj ministerstva financí k návrhu na omezení provizí za zprostředkování pojištění. Ve středu pak Právu řekl, že na koaliční schůzku k zákonu o pojišťovnictví přišel Babiš se složkou papírů označenou poslancovým jménem a nařkl Šincla a jeho rodinu z korupčního jednání.

Anketa
Překročil Andrej Babiš ve sporu s poslancem Šinclem míru?
Ano
62 %
Ne
38 %
Celkem hlasovalo 11976 čtenářů.

Související témata

Ministr financí Andrej Babiš

Foto: Petr Horník, Právo

Ing. Ladislav Šincl

Foto: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků