Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Výraznější ochlazení přijde nejdříve koncem ledna

Výhled počasí na následující čtyři týdny slibuje průměrné až mírně nadprůměrné teploty. Nejasná situace je prozatím ohledně vývoje na přelomu ledna a února, kdy se může podle meteorologů jak oteplit, tak výrazněji ochladit. V sobotu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Výraznější ochlazení přijde nejdříve koncem ledna

„Nejteplejší z období příštích čtyř týdnů bude první týden (6. - 12. ledna), který bude teplotně nadprůměrný. Bude tak pokračovat teplé počasí, které v ČR převládalo od Vánoc. Druhý týden předpovědního období (13. - 19. ledna) předpokládáme teplotně průměrný až slabě nadprůměrný,” uvádí výhled.

Období od 20. do 26. ledna by mělo být teplotně průměrné. „Výrazně nejistá je předpověď na poslední týden (27. ledna až 2. února), který vychází nejpravděpodobněji jako průměrný, nelze však v tomto týdnu vyloučit jak oteplení, tak i výraznější ochlazení,” očekávají meteorologové.

Srážkově by celé období mělo být spíše průměrné. Poslední dva týdny však mohou být i mírně nad normálem.

Z hlediska dlouhodobých statistik je průměrná teplota v uvedeném období minus 1,5 stupně Celsia, průměrný srážkový úhrn odpovídá 34 milimetrům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků