Hlavní obsah

Vykolejený vlak a třícentimetrové kroupy. Jihem Čech se přehnala bouřka

Vykolejený vlak, poškozené střechy, popadané stromy a ucpané kanály. Na jihu Čech řádí silné bouřky, s přívalovým deštěm, silným větrem a krupobitím. Kroupy mají průměr dva až tři centimetry. V přívalových srážkách spadlo od 15 do 20 litrů vody na metr čtvereční za 15 minut.

Vykolejený vlak a třícentimetrové kroupy. Jihem Čech se přehnala bouřka

Osobní motorový vlak vykolejil krátce po 16:00 na železničním přejezdu Nišovice u Volyně na Strakonicku. "Vyjel z kolejí vlivem sesunutí hlíny, dvě kola jsou venku. Na místě je záchranka, hasiči," řekl policejní mluvčí Jiří Matzner. Podle mluvčího SŽDC Pavla Tesaře se nikdo nezranil, sesuv pravděpodobně zavinila bouřka. „Je tam odhad, že výluka bude do 22. hodiny," řekl Tesař. Podle mluvčí ČD Moniky Bezuchové funguje na trati náhradní autobusová doprava.

Krupobití v Českých Budějovicích

Foto: Václav Pancer, ČTK

Jihočeští hasiči zasahovali na třech desítkách míst především v Českých Budějovicích, dále na Strakonicku a Českokrumlovsku. "Máme nějaké čištění kanálových vpustí, popadané stromy a jedno volání na tísňovou linku bylo, že je poškozená střecha," řekl operační důstojník hasičů. Voda vnikla i do jedné z prodejen v českobudějovickém obchodním centru Globus.

Krupobití se silným deštěm zasáhlo po 15:00 i areál českobudějovického Výstaviště, kde pokračuje agrosalón Země živitelka. Návštěvníci se schovávali především uvnitř výstavních pavilonů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků