Hlavní obsah
Premiér Mirek Topolánek (ODS) Foto: Petr Hloušek, Právo

Volební průzkum: Ve středních Čechách zvítězí ODS

Ve středních Čechách má podle průzkumu STEM/MARK v krajských volbách největší naději na úspěch ODS, kterou podporuje 27,1 procenta lidí. Druzí jsou sociální demokraté s 24,1 procenta a třetí zelení s 12,2 procenta voličů.

Premiér Mirek Topolánek (ODS) Foto: Petr Hloušek, Právo
Volební průzkum: Ve středních Čechách zvítězí ODS

Do krajského zastupitelstva by se měli dostat ještě komunisté s 8,1 procenta hlasů a Nezávislí starostové pro kraj, které podporuje šest procent dotázaných.

Vyplývá to z průzkumu, který agentura vypracovala pro nezávislé starosty. ČTK jeho výsledky poskytl volební lídr tohoto uskupení Luděk Jeništa.

Podle těchto volebních preferencí by se do krajského zastupitelstva vůbec nedostala Koalice pro Středočeský kraj, v níž figurují lidovci a SNK ED podílející se na současné krajské vládě. Získala by totiž jen 0,6 procenta.

První ODS, druhá KSČM

Volby do krajského zastupitelstva před čtyřmi lety vyhrála ODS, která získala 44,7 procenta hlasů. Druhá byla KSČM s 19 procenty a třetí ČSSD s 16,7 procenta hlasů. Koalice pro Středočeský kraj tehdy získala 6,6 procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků