Hlavní obsah
Místopředseda ODS David Vodrážka Foto: Lukáš Táborský, Právo

Vodrážka: Topolánkův výrok o blbovi z Horní Dolní nebyl o mně

Místopředseda ODS David Vodrážka uvedl na pravou míru svůj výrok o eventuálním požadavku strany na odškodnění ze strany státu za zmařenou volební kampaň. Podle něj šlo pouze o akademickou debatu na téma co by kdyby. Občanští demokraté prý od státu žádné peníze požadovat nebudou. Výrok předsedy Topolánka o blbovi z Horní Dolní, jej prý neurazil.

Místopředseda ODS David Vodrážka Foto: Lukáš Táborský, Právo
Vodrážka: Topolánkův výrok o blbovi z Horní Dolní nebyl o mně

Mirek Topolánek v souvislosti s vašimi slovy na Frekvenci 1 o možném požadavku státního odškodnění ODS za zmařenou volební kampaň řekl: „To byste příště mohli citovat blba z Horní Dolní a vydávat jeho slova za názor ODS.“ Neurazilo vás to?

Já myslím, že toto vyjádření bylo asi v nějakém čase, kdy na něco reagoval. Já nevím, jak to bylo myšleno, jestli to bylo myšleno tak, že dejme tomu si neověřili tu informaci, ale já to neberu osobně a nemyslím si, že by to bylo na mě.

Celé grémium ODS se od vašeho výroku distancuje. Znamená to, že v nejužším vedení strany nefunguje komunikace?

Vůbec to tak není. Šlo o můj názor na výrok o možnosti žádat po státu peníze za zmařenou kampaň, který zazněl v otázce. Já jsem k tomu řekl, že to je jedna z možných variant, protože my budeme vyčíslovat finanční prostředky, které jsme vložili do kampaně, a že jedna z možností, o které musíme uvažovat, je tato.

To, že budeme požadovat něco po státu, je opravdu nešťastná interpretace, protože my po státu nic požadovat nebudeme. I já jsem řekl, že žádné projednání ve vedení ODS na toto téma vůbec neproběhlo. Byla to prostě jedna z úvah na téma, jak se vypořádat s finanční ztrátou. To, co se kolem toho nabaluje, je bouře ve sklenici vody, když se z toho dělá něco víc, než to ve skutečnosti je.

Nicméně přirovnání k arbitráži, kterou pak zaplatí lidé, jste uvedl.

Já jsem na ten dotaz řekl, že v případě, že by soud proběhl, tak by náhrada šla ze státního rozpočtu. A to je rozpočet všech lidí. Ale to byla opravdu akademická debata na téma, co by kdyby. Ale v žádném případě to není tak, že ODS bude něco podávat. To, co se kolem toho potom rozpoutalo, se zpátky vzít nedá. Nebylo to ani takto myšleno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků