Hlavní obsah
Vrtal tvrdí, že nynějšího předsedu Sněmovny Miloslava Vlčka (na snímku) v době přidělení dotace neznal. Foto: Jan Handrejch, Právo

Vlčkův exporadce Vrtal popřel zneužití dotace

Bývalý poradce předsedy Sněmovny Miloslava Vlčka (ČSSD) podnikatel Petr Vrtal se ve čtvrtek dopisy obrátil na šéfa sociální demokracie Jiřího Paroubka a ministra financí Eduarda Janotu. Ohradil se v nich proti podezření, že zneužil 25miliónovou státní dotaci na výstavbu neziskového sportovního centra v Harrachově.

Vrtal tvrdí, že nynějšího předsedu Sněmovny Miloslava Vlčka (na snímku) v době přidělení dotace neznal. Foto: Jan Handrejch, Právo
Vlčkův exporadce Vrtal popřel zneužití dotace

Podle Vrtala jsou zprávy o zneužití dotace zveřejněné v Hospodářských novinách nepravdivé a zmanipulované, ke vložení prostředků do hotelu v Harrachově, který se nyní prodává za 120 miliónů, prý nedošlo. Podle něj lze ze záznamů bankovních operací ověřit, že se peníze utratily za stavební práce.

„V této souvislosti lze rovněž uvést, že u občanského sdružení již přibližně před tři čtvrtě rokem byla započata kontrola finančního úřadu, která neshledala v průběhu kontroly žádná pochybení, kontrola není dosud ukončena s ohledem na dokončení celé akce,“ napsal Janotovi Vrtal.

Kauzu podnikatel označil za součást předvolebního boje, v dopise Paroubkovi navíc napsal, že v době přidělení dotace ani Vlčka neznal. Předseda Sněmovny se však u poslanců za schválení dotace zasazoval.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků