Hlavní obsah
Prezidentský pár Ivana a Miloš Zemanovi na reprezentačním plese na Pražském hradě Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Vítěze tomboly prezidentského plesu Zeman v nadsázce lákal na ovar, jitrnici a tlačenku

Na Pražském hradě v pátek prezidentský pár Ivana a Miloš Zemanovi uspořádal svůj první reprezentační ples. Sešla se na něm řada hostů včetně několika současných či minulých ministrů a představitelů kultury i byznysu. Výtěžek z plesu půjde na charitu a na splácení státního dluhu.

Prezidentský pár Ivana a Miloš Zemanovi na reprezentačním plese na Pražském hradě Foto: Kateřina Šulová, ČTK
Vítěze tomboly prezidentského plesu Zeman v nadsázce lákal na ovar, jitrnici a tlačenku

Do Španělského sálu a do Rudolfovy galerie prezidentský pár pozval asi 700 lidí, o účast projevilo zájem asi 450 hostů. Někteří z nich prý o lístky, z nichž nejdražší do Španělského sálu stál 8000 korun, projevili zájem až na poslední chvíli.

Na ples na Hradě dorazili také ministr školství Marcel Chládek a ministr obrany Martin Stropnický s manželkou Veronikou Žilkovou

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Organizátoři tak do sálu museli přidat několik stolů. Mezi účastníky večera byli třeba ministři Martin Stropnický a Marcel Chládek, bývalý ministr Martin Pecina nebo policejní ředitel Tomáš Tuhý.

Zeman: Večeře nedosahuje hodnoty druhé ceny

Ples zahájil proslovem Zeman. Účastníky varoval, že v tombole je jako první cena pětichodová večeře s ním a jeho ženou. Zatímco druhá cena, roční pronájem Škody Fabia, má podle něj určitě hodnotu, večeře ceny fabie nedosahuje. Výherci proto slíbil, že se pokusí přesvědčit hradního kuchaře, aby připravil šestichodové pohoštění.

Ples na Hradě si nenechal ujít ani prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

"První chod, studený předkrm - sulc. Druhý chod, teplý předkrm - ovar. Třetí chod, polévka - černá, zabíjačková. První hlavní chod - pečená jitrnice se šťouchanými brambory. Druhý hlavní chod - pečené jelítko s bramborovou kaší. Desert - tlačenka. Kdo nebude mít dost, může se dojíst zabíjačkovým gulášem s chlebem," poznamenal prezident a rozesmál hosty.

Šéf prezidentské kanceláře Vratislav Mynář na charitativním prezidentském plese

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

V tombole byly dále třeba lístky na finále hokejového mistrovství světa, finále fotbalové Ligy mistrů nebo kanec z lánské obory.

Na programu reprezentativního plesu bylo kromě předtančení Divadla Broadway a prvního tance první dámy také vystoupení Karla Gotta, Petry Janů nebo Václava Neckáře. Kdokoli z hostů si mohl během večera přisednout na volnou židli a pohovořit s prezidentem.

Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček na charitativním plese na Pražském hradě

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Kolik akce vynese, bude podle mluvčího Jiřího Ovčáčka jasné až asi za dva týdny. Veškerý zisk bude rozdělen stejným dílem mezi Zemanův fond na splácení státního dluhu a charitativní fond jeho manželky. Ta podporuje především ohrožené děti, seniory a lidi bez domova.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků