Hlavní obsah
Pořadatelé matějské pouti Jan Kočka st. (vlevo) a Václav Kočka st. (uprostřed) a Jan Kočka ml. Foto: Vít Šimánek, ČTK

Vinohradskou třídu v Praze v pátek zablokuje pohřební průvod Kočky mladšího

Vinohradskou ulicí v Praze ve směru z náměstí Jiřího z Poděbrad na Olšany v pátek projde pohřební průvod k uctění památky Jana Kočky mladšího, vnuka provozovatele matějské pouti Václava Kočky. Nedávno zahynul při dopravní nehodě. Kvůli akci bude v ulici dočasně zastavena doprava, oznámil ve středu mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Pořadatelé matějské pouti Jan Kočka st. (vlevo) a Václav Kočka st. (uprostřed) a Jan Kočka ml. Foto: Vít Šimánek, ČTK
Vinohradskou třídu v Praze v pátek zablokuje pohřební průvod Kočky mladšího

Už schválená uzavírka je nahlášena od 12:00 do 15:00, podle organizátorů by však průvod neměl trvat déle než 30 minut. Proti povolení akce se vyjádřil starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS).

„Pochod projednala Policie ČR i dopravní podnik, kteří k němu udělili kladné stanovisko. Organizátoři tak mají zákonem dané podklady a magistrát nemá důvod jim průvod zakázat. Zhruba před deseti lety se v Praze konal podobný smuteční průvod,“ uvedl mluvčí Hofman. Zmíněný průvod před deseti lety také organizovala rodina Kočků pro Václava Kočku mladšího, kterého na křtu knihy bývalého premiéra Jiřího Paroubka zastřelil hoteliér Bohumír Ďuričko.

Starosta nesouhlasí: Proč ho máme oslavovat?

S konáním průvodu nesouhlasí starosta třetí městské části Bellu, podle kterého je zbytečné blokovat rušnou třídu kočárem taženým koňským spřežením.

„Naši občané mají dost jiných dopravních omezení, nemá proto smysl zastavovat na dvě hodiny dopravu na tak frekventované ulici, jako je Vinohradská. Navíc nerozumím tomu, proč bychom v naší městské části měli takto oslavovat člověka, který svým nezodpovědným jednáním způsobil tragickou smrt řidiče kamiónu. To ale samozřejmě neznamená, že rozporuji nárok rodiny na důstojný pohřeb a pietu,“ uvedl Bellu v tiskové zprávě.

Jan Kočka mladší zemřel na konci září při čelní srážce osobního a nákladního auta na dálnici D11 na Nymbursku. S osobním autem vjel do protisměru a narazil do nákladního auta. Obě vozidla začala po střetu hořet. Řidič nákladního vozu nehodu také nepřežil. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků