Hlavní obsah

Víkend bude deštivý, konec prázdnin se ale vydaří

Blížící se víkend bude deštivý a spíše chladnější, v noci na sobotu a v sobotu dopoledne dokonce hrozí přívalové deště, které mohou rozvodnit menší vodní toky. Příští týden, který bude i poslední prázdninový, už ale bude počasí o poznání příjemnější, teploty stoupnou a srážky se objeví jen sporadicky. Novinkám to řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.

Víkend bude deštivý, konec prázdnin se ale vydaří

Ve čtvrtek odpoledne bude obloha polojasná, den by měl být naprosto beze srážek, bude vát jen slabý vítr. Teploty se budou pohybovat kolem 26 stupňů.

V pátek vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihu, teploty budou od 24 do 28 stupňů. Z počátku dne bude polojasno, odpoledne pak na většině území oblačno. Večer začne do ČR od jihozápadu proudit studená fronta, která v noci na sobotu a v sobotu dopoledne přinese ojediněle intenzivní bouřky doprovázené přívalovými dešti.

„Mohlo by napršet až 60 mm srážek, v důsledku toho může dojít k rozvodnění menších vodních toků a zatopení sklepů,“ upozornila Honsová.

Sobota bude oblačná až zatažená s deštěm a bouřkami. Odpoledne budou teploty 17 až 21 stupňů. Proudění chladného vzduchu bude pokračovat i v neděli. Bude polojasno až oblačno, na horách se vyskytnou slabé dešťové přeháňky. Teploty budou stejné jako v sobotu.

Poslední prázdninový týden už bude vydařenější. Od pondělí bude převážně polojasno, ojediněle s přeháňkami, teploty se budou pohybovat od 23 do 27 stupňů. „Srpen byl v počasí velmi nestálý, jeho poslední týden však bude stabilní,“ poznamenala Honsová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků