Hlavní obsah

VIDEOSERIÁL: Sídlo KDU-ČSL - nedotknutelný palác na Karlově náměstí

Lidoveckým sídlem je již po dlouhá desetiletí Palác Charitas na pražském Karlově náměstí. Podle předsedy Cyrila Svobody je budova pro stranu symbolem a jako taková je nedotknutelná.

VIDEOSERIÁL: Sídlo KDU-ČSL - nedotknutelný palác na Karlově náměstí

Šéf KDU-ČSL v souvislosti se stranickým sídlem mimo jiné připomněl, že budovu nechal postavit již prvorepublikový lidovecký předseda Jan Šrámek, a že objekt straně patří.

Každý předseda, který by na stranický majetek takříkajíc sáhl, by byl dle Svobody zastřelen. Zda spolustraníky vyznávajícími desatero, šéf lidovců, hovořící ve zjevné nadsázce, neupřesnil.

Svoboda připustil, že jeho kancelář není příliš zařízená, neboť je vlastně prvním lidoveckým šéfem v novodobé historii, který nezastává žádnou exekutivní či parlamentní funkci.

„Já jsem prakticky první předseda, který tady nyní chodí každý den do práce,“ glosoval Svoboda s odkazem na to, že jeho předchůdci vesměs zasedali v koaličních vládách po boku zástupců dvou nejsilnějších stran.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků