Hlavní obsah
Prezident Václav Klaus přichází na briefing, na němž komentoval výsledky krajských voleb. Foto: Michaela Říhová, Právo

VIDEO: Voliči si přáli změnu, odnesli to bohužel hejtmani, posteskl si Klaus

Prezident Václav Klause na briefingu k výsledkům krajských voleb vyjádřil tak, že voliči si přáli změnu. Zároveň dodal, že ho mrzí, že tuto touhu po změně odnesli hejtmani, kteří se jinak těší vysoké důvěře obyvatel.

Prezident Václav Klaus přichází na briefing, na němž komentoval výsledky krajských voleb. Foto: Michaela Říhová, Právo
VIDEO: Voliči si přáli změnu, odnesli to bohužel hejtmani, posteskl si Klaus

"Výsledek určitě není náhodný," řekl prezident na úvod svého krátkého vystoupení. Následně dodal, že doufá, že politici voličům naslouchali.

Prezident Václav Klaus přichází na briefing, na němž komentoval výsledky krajských voleb.foto: Právo/Michaela Říhová

"Voliči si přáli změnu, mám však trochu špatný pocit z toho, že se obětí této změny stali hejtmani," řekl Klaus s odkazem na to, že právě zástupci krajských samospráv se dle všech předvolebních průzkumů těšili vysoké oblibě a občané byli s jejich prací spokojeni.

"Celkový účet udělejme za týden," vyzval prezident závěrem svého prohlášení. Za týden bude druhé kolo voleb do Senátu.

Podobná situace je i po prvním kole senátních voleb. Zde však budou mít občanští demokraté šanci na zlepšení svého výsledku. ODS obhajuje devět mandátů, ČSSD sedm. Sociální demokraté uspěli v prvním kole v 26 obvodech, občanští demokraté ve 20. Kandidáti obou stran se společně utkají v 19 z nich.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek v pondělí uvedl, že pokud by jeho strana získala všechna křesla, která má ve hře, měla by 32 senátorů, což by byl v horní komoře stejný počet, jako by zůstal ODS, pokud by nezískala ani jedno křeslo. Sám ale doplnil, že je to nereálné.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků