Hlavní obsah
Premiér a předseda ODS Mirek Topolánek po prohraných senátních volbách Foto: Michaela Říhová, Právo

VIDEO: Rozhodnu se, zda budu obhajovat křeslo šéfa ODS, řekl Topolánek

Premiér a předseda ODS Mirek Topolánek vystoupil v sobotu odpoledne po prohraných volbách do Senátu. Řekl, že se rozhodne, zda bude obhajovat post předsedy ODS.

Premiér a předseda ODS Mirek Topolánek po prohraných senátních volbách Foto: Michaela Říhová, Právo
VIDEO: Rozhodnu se, zda budu obhajovat křeslo šéfa ODS, řekl Topolánek

„Ten trend z minulého týdne se potvrdil, já jsem nečekal, že se změní. Chci všem zvoleným senátorům poblahopřát, především těm zvoleným za ODS,“ řekl na úvod.

Pak prohlásil, že prohra pro něj znamená, že se musí rozhodnout, zda bude obhajovat post předsedy ODS. „Reflexe je nutná i ve vládě, je to i komunikační chyba. Za reformy se platí všude na světě,“ prohlásil.

Premiér a předseda ODS Mirek Topolánek po prohraných senátních volbáchfoto: Právo/Michaela Říhová

„Samozřejmě nás poškodilo i to, že strana neudržela volební étos a začalo se zbrojit na kongres. Já to nijak nepřeceňuji, vláda obhájila svou pozici, já se připravuji na předsednictví,“ dodal.

K situaci, kdy jeho oponenti ve straně sledují výsledky voleb na jiném místě než on, se nechtěl Topolánek vyjadřovat. Neměl velkou chuť ani hodnotit vstup prezidenta Václava Klause do volební kampaně. „Já to nechci komentovat, jeho vstup do kampaně bude určitě hodnocen jako kladný, já si to ale nemyslím,“ uzavřel.

Kladně může být hodnocena podpora Klause, protože v Praze ODS získala jediná tři senátorská křesla.

Příchod šéfa ODS do sídla strany provázel incident. Topolánek tlačil kočárek se synem Nicolasem a s novináři se odmítl bavit. Jednoho z fotografů při tom okřikl slovy: "Co ho fotíš?! Kde bereš tu drzost?!" Na tiskové konferenci se pak k této události ještě vrátil. "Žádný novinář nemá právo ohrožovat mé děti, a pokud to udělá, tak dopadne ještě hůře než dneska," upozornil.

 

Anketa
Mělo by po prohraných volbách složit funkce celé vedení ODS?
Ano
83.3 %
Ne
16.7 %
Celkem hlasovalo 7733 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků