Hlavní obsah
David Rath (ČSSD) Foto: Milan Malíček, Právo

VIDEO: Rath vyzývá Julínka, ať dělá experimenty raději na myších a ne na lidech

Stínový ministr zdravotnictví za ČSSD David Rath se opět tvrdě pustil do svého vládního konkurenta Tomáše Julínka (ODS). Reformu zdravotnictví označil za experiment, který by se měl provádět na myších a nikoliv na lidech. Rath to řekl po setkání s britským ministrem zdravotnictví Alanem Johnsonem.

David Rath (ČSSD) Foto: Milan Malíček, Právo
VIDEO: Rath vyzývá Julínka, ať dělá experimenty raději na myších a ne na lidech

Rath uvedl, že si vyměnili informace o zdravotnickém sytému ve Velké Británii a v Česku, stínový ministr přitom kritizoval reformu z Julínkovy dílny.

Rath se opřel do vyjádření ministerstva zdravotnictví, podle kterého se Johnson spíše ztotožnil s připravovanými změnami v českém zdravotnictví. Podle něj se totiž britský ministr při rozhovoru s ním diplomaticky vystříhal jakéhokoliv soudu na téma česká reforma.

„Mám takový pocit, že Británie s lehkým úsměvem sleduje ty pokusy Julínka s Cikrtem s tím, že si rádi počkají na výsledky. Bohužel mám strach, že takové experimenty se mají dělat na myších a ne na lidech. Julínek si trošku spletl objekty svých experimentů,“ dodal Rath.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků