Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Většina lidí stávku státních zaměstnanců podporuje

S chystanou stávkou státních zaměstnanců souhlasí podle průzkumu agentury Factum Invenio 54 procent obyvatel, u 37 procent lidí naopak podporu nemá. Většina Čechů ale soudí, že stávka nepřiměje vládu změnit názor a že od snižování objemu peněz na mzdy pracovníků ve veřejné sféře kabinet neustoupí.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Většina lidí stávku státních zaměstnanců podporuje

Ačkoli se stávkou souhlasí nadpoloviční většina Čechů, zároveň 46 procent lidí snížení objemu peněz na mzdy státních zaměstnanců podporuje. Patří mezi ně hlavně stoupenci vládní koalice, lidé s vyššími příjmy a obyvatelé Prahy. Proti tomuto opatření se v průzkumu vyslovilo 44 procent obyvatel.

Většinovou podporu má i případná generální stávka, ukázal bleskový průzkum. V průzkumu uvedlo 12 procent respondentů, že by generální stávku nejen podpořili, ale také by se jí zúčastnili. Generální stávky by se neúčastnilo, ale podporuje ji dalších 42 respondentů.

Podle více než třetiny lidí (37 %) jsou odbory užitečné, a dalších devět procent se jich domnívá, že odbory jsou slabé.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků