Hlavní obsah

Vesecká se Uhlovi omlouvat nemusí, rozhodl soud

Krajský soud v Hradci Králové zamítl žalobu publicisty a komentátora deníku Právo Petra Uhla proti nejvyšší státní zástupkyni Renatě Vesecké. Uhl chtěl omluvu za slova, že informace v jeho článku v Právu věnovanému kauze vicepremiéra Jiřího Čunka jsou lživé.

Vesecká se Uhlovi omlouvat nemusí, rozhodl soud

Vesecká výrok pronesla v televizním pořadu v listopadu roku 2007. Komentovala tehdy Uhlův článek nazvaný "Pro Veseckou - třikrát a dost". Soud se neztotožnil s Uhlem, který požadoval, aby Vesecká svůj výrok označila za nepravdivý a uvedla, že jej lituje.

Uhl ve svém článku komentoval rozhodnutí Vesecké odejmout dozor nad trestní věcí obviněného vicepremiéra Jiřího Čunka přerovskému státnímu zástupci Radimu Obstovi a přikázat ji do Jihlavy Arifu Salichovovi.

Uhl v článku mimo jiné napsal, že Vesecká opakovaně mate veřejnost. Dále uvedl, že by texty rozhodnutí o odnětí a předání věci, o zastavení trestního stíhání i o zrušení tohoto zastavení měly být zveřejněny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků