Hlavní obsah
Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká Foto: Michaela Říhová, Právo

Vesecká nařídila kontrolu práce elitních státních zástupců

Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká se opřela do práce elitních žalobců, kteří mají na starosti vyšetřování těch nejzávažnějších hospodářských a úplatkářských kauz, a nařídila kontrolu, jež má jejich práci prověřit.

Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká Foto: Michaela Říhová, Právo
Vesecká nařídila kontrolu práce elitních státních zástupců

Jednotlivé případy praní špinavých peněz, korupce nebo rozsáhlé finanční kriminality totiž podle ní až příliš často končí fiaskem, např. osvobozením hlavních podezřelých.

Ostudou pro úřady v uplynulých dnech skončil například případ údajného pokusu o miliardový podvod na státní strategické společnosti Čepro, za kterým měl stát uprchlý miliardář Radovan Krejčíř. Pražské vrchní státní zastupitelství totiž minulý týden potvrdilo, že stíhání skončilo.

„Nejsem zcela spokojena s tím, že značná část kauz odborů závažné hospodářské a finanční kriminality končí např. zastavením stíhání obviněných osob. Z toho důvodu jsem nechala zpracovat zvláštní zprávu, která má vyhodnotit efektivitu a úspěšnost práce těchto odborů,“ řekla k tomu Právu Vesecká. Podle ní se ukazuje, že někteří z těchto vysoko postavených státních zástupců svou práci nezvládají.

„Analýza zatím není skončena, pokud se však tyto věci potvrdí, tak přijmu příslušná opatření,“ poznamenala nejvyšší státní zástupkyně s tím, že některé kauzy dozorované tzv. šestými odbory na vrchních zastupitelstvích se také neúměrně dlouho vlečou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků