Hlavní obsah

Vedení ODS uvažuje, že debata na kongresu bude utajená

Vedení ODS zvažuje, že politická debata na kongresu strany bude uzavřena veřejnosti. Zda tomu tak bude, rozhodne kongres v úvodu sobotního jednání v Brně.

Vedení ODS uvažuje, že debata na kongresu bude utajená

Pokud návrh na uzavření politické debaty schválí v sobotu i delegáti kongresu, budou média moci být přítomna pouze úvodnímu projevu předsedy strany a premiéra Petra Nečase a pozvaných hostů.

Politická debata, která má podle programu zabrat následnou většinu prvního jednacího dne kongresu, už by se netradičně odehrávala za zavřenými dveřmi.

S návrhem přišel podle informací ČTK předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Mezi členy výkonné rady měli těsnou převahu jeho zastánci. Není ale vůbec jisté, zda uspěje na samotném kongresu.

Kongres se odehrává v napjaté atmosféře, kdy po prohraných krajských a senátních volbách vypovědělo poslušnost několik členů poslaneckého klubu, kteří odmítají podpořit vládní návrh na zvýšení některých daní.

Nečas je jediný kandidát

Nečas má velké šance na to, že mu kongres potvrdí pozici lídra strany. Nominaci na předsedu získal v deseti krajích ze čtrnácti a nikdo se proti němu před kongresem nepostavil.

Není ale vyloučeno, že protikandidát vzejde až na samotném kongresu. Předseda se bude volit v neděli.

Podle informací ČTK z okolí premiéra chce Nečas nastolit pro ODS jen dvě alternativy - buď pokračování jeho vlády, nebo předčasné volby. I přes očekávanou bouřlivou debatu a tradiční zákulisní tahy ale kongres tuto patovou situaci ve straně vůbec nemusí vyřešit.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků