Hlavní obsah
Takzvané sociálně-intervenční hlídky Věcí Veřejných Foto: Petr Janiš, Právo

Věci veřejné zrušily pouliční hlídky

Věci veřejné (VV) zrušily kontroverzní "sociálně-intervenční hlídky"v ulicích Prahy. Strana udělala referendum mezi příznivci. Přáli si činnost hlídek ukončit.

Takzvané sociálně-intervenční hlídky Věcí Veřejných Foto: Petr Janiš, Právo
Věci veřejné zrušily pouliční hlídky

Nová strana vedená Radkem Johnem, která má reálnou šanci dostat se po volbách do parlamentu jako třetí až čtvrté nejsilnější uskupení čelila kvůli hlídkám ostré kritice politických rivalů.

Mezi stoupenci VV si podle tiskové zprávy přálo zachování hlídek asi 36 procent hlasujících. Pro jejich zrušení se prý vyslovilo zhruba 64 procent účastníků "referenda".

Hlídky působily podle VV "především jako nástroj pomoci, poradenství, případně upozorňovaly na protiprávní chování". Byly k vidění v první a páté městské části.

Lidovecký lídr ve středních Čechách náměstkyně ministra vnitra Lenka Ptáčková Melicharová už dříve uvedla, že jí hlídky připomínají "údajnou domobranu Dělnické strany nebo komunistickou Pomocnou stráž Veřejné bezpečnosti".

U Strany zelených vyvolal fakt, že si politická strana zřizuje svoje bezpečnostní složky, "vzpomínky na doby minulé".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků