Hlavní obsah
 

Ve sbírce na dozorce, který zemřel při nehodě vězeňského autobusu, se vybralo půl milionu

Ve sbírce, kterou Vězeňská služba uspořádala pro rodinu mladého dozorce, který v květnu zahynul při nehodě eskortního autobusu, se podařilo vybrat téměř půl milionu korun. Částku dostala matka zesnulého, oznámila v úterý vězeňská služba. Policie nehodu dále vyšetřuje.

 
Ve sbírce na dozorce, který zemřel při nehodě vězeňského autobusu, se vybralo půl milionu

„Za necelé dva měsíce se celková částka ve sbírce vyšplhala na 493 881 korun,” uvedla Vězeňská služba, která sbírku organizovala s Nezávislým odborovým svazem Policie České republiky.

Sbírka skončila k 30. červnu a vybraná suma byla poukázána pozůstalým.

Ve sbírce po našem tragicky zesnulém kolegovi je téměř půl miliónu korun. Vracíme se znovu ke smutné události, která...

Zveřejnil(a) Vězeňská Služba ČR dne Úterý 9. července 2019

Třiadvacetiletý dozorce, který u sboru sloužil dva roky, zemřel 2. května při srážce autobusu převážejícího vězně s kamionem. Tahač vezl dva americké historické tanky do Plzně na Slavnosti svobody. Vozy po srážce na Pražském okruhu začaly hořet, autobus shořel úplně, tanky byly ohněm poškozeny.

V havarovaném autobusu cestovalo devět odsouzených a deset příslušníků Vězeňské služby. Zranilo se celkem 14 lidí a vznikla mnohamilionová škoda.

„V prošetřování této dopravní nehody není nic nového, kriminalisté odboru dopravních nehod v tuto chvíli čekají na závěry zadaných znaleckých posudků,” citovala ČTK mluvčího pražské policie Tomáše Hulana.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků