Hlavní obsah
Fyzioterapeut Pavel Kolář Foto: Právo

V Zemanově konziliu budou i fyzioterapeut Kolář a chirurg Pafko

Členem lékařského konzilia, které posoudí zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana, bude také chirurg Pavel Pafko a fyzioterapeut Pavel Kolář. Vyplývá to z informací ČTK a serverů Seznam Zprávy a iDnes.cz. Už dříve své členství potvrdil končící rektor Univerzity Karlovy a lékař Tomáš Zima. Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN), kde je Zeman hospitalizován, v minulých dnech oznámila vznik multioborového konzilia, složení týmu ale zveřejnit nechce.

Fyzioterapeut Pavel Kolář Foto: Právo
V Zemanově konziliu budou i fyzioterapeut Kolář a chirurg Pafko

Vznik konzilia inicioval ředitel ÚVN a Zemanův ošetřující lékař Miroslav Zavoral. Podle serveru iDnes by v devítičlenném týmu měli být odborníci na fyzioterapii, diagnostiku nebo léčbu nemocí v oblasti břicha či lékař z oboru psychiatrie. Server zmínil chirurga motolské nemocnice Pavla Pafka a fyzioterapeuta Pavla Koláře. Informaci o Kolářově účasti má i ČTK, oba lékaři své členství potvrdili i pro Seznam Zprávy. Tým lékařů by se měl sejít začátkem listopadu.

V minulosti byl členem konzilia také náměstek ředitele Fakultní nemocnice Motol Martin Holcát. Ten ale serveru iDnes.cz napsal, že tentokrát součástí týmu nebude.

Zeman je i nadále hospitalizován na klinice anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny. Lékařský tým, který o prezidenta pečuje, se podle nemocnice schází minimálně jednou denně. Specialisté ÚVN konzultují prezidentův stav s lékaři z dalších nemocnic.

Pavel Pafko

Foto: Jan Handrejch, Právo

Kvůli prezidentovu vážnému zdravotnímu stavu začali zákonodárci uvažovat o dočasném převodu pravomocí hlavy státu na předsedu Sněmovny a premiéra. Předtím si chtějí vyžádat aktuální zprávu lékařů o Zemanově schopnosti vykonávat úřad.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků