Hlavní obsah
Potrubí prasklo v zahrádkářské kolonii v Praze 10. Foto: Vít Šimánek, ČTK

V Praze prasklo potrubí, bez vody bude až do pondělí 30 000 lidí

V pražské Hostivaři prasklo odpoledne vodovodní potrubí. Bez vody zůstalo asi 30 000 obyvatel Zahradního města, sídliště Skalka a sídliště Košík. Opravy potrvají zřejmě minimálně do pondělí. Zásobování pitnou vodou zajišťují desítky cisteren, řekl ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný.

Potrubí prasklo v zahrádkářské kolonii v Praze 10. Foto: Vít Šimánek, ČTK
V Praze prasklo potrubí, bez vody bude až do pondělí 30 000 lidí

Nehoda se stala zhruba v 16:30 v zahrádkářské kolonii v Praze 10 mezi ulicemi U Břehu a K Horkám. Prasklo potrubí o průměru 80 centimetrů z roku 1980. Příčina havárie zatím není známa. Na místě vytékalo až 300 litrů vody za vteřinu.

Potrubí prasklo v zahrádkářské kolonii v Praze 10.

Foto: Vít Šimánek, ČTK

Obyvatelé okolních čtvrtí budou pravděpodobně bez vody minimálně do pondělí. "Zatím se to dá těžko určit. Na místě začaly výkopové práce, které potrvají celou noc. Více budeme vědět až v momentě, kdy se prokopeme k potrubí. To by mohlo být v pondělí dopoledne, ale je to jen odhad," dodal mluvčí.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

V oblasti se kromě obytných domů nacházejí obchody, restaurace, i ony jsou bez vody. Pražské vodovody a kanalizace nechaly v ulicích rozmístit cistrerny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků