Hlavní obsah

V nové verzi hymny je navíc úder na tympán

Nová nahrávka české hymny v podání basbarytonisty Adama Plachetky, nahraná orchestrem Národního divadla pod taktovkou Jiřího Bělohlávka obsahuje drobnou technickou chybu.

V nové verzi hymny je navíc úder na tympán

"Přiznáváme, že je tam drobná technická vada, ale v projektu je to pro nás nepodstatné. Celkové vyznění nahrávky by to nemělo ovlivnit,“ řekl v úterý na dotaz Práva Štěpán Kubišta z oddělení vnějších vztahů Národního divadla.

Odmítl, že by šlo o kašlání někoho ze členů hudebního tělesa, jak se psalo v médiích. "Po konzultaci se zvukovými mistry a režisérem zvuku se potvrdilo, že v nahrávce kašlání není. Jedná se o nějaký zvuk, pravděpodobně ze sekce bicích nástrojů, nějaké klepnutí na tympán nebo něco podobného,“ poznamenal.

Podle něj nahrávka byla pořizována na jevišti Národního divadla a nikoliv ve studiu. "Byla upřednostněna atmosféra té nahrávky, ne technická dokonalost,“ zdůraznil Kubišta.

Podle mluvčí vlády Jany Bartošové po rozruchu kolem nahrávky konzultoval Úřad vlády s Národním divadlem. "Ujistilo nás, že všechny čtyři verze státní hymny jsou nahrány v pořádku,“ uvedla pro Právo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků