Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

V Klementinu znovu padl teplotní rekord, v neděli přijde ochlazení

V pražském Klementinu v pátek padl druhý den po sobě teplotní rekord. Meteorologové odpoledne naměřili 22,4 stupně Celsia, čímž bylo překonáno dosavadní maximum z roku 1974, které mělo hodnotu 21,3 stupně. Nejtepleji bylo v pátek v Dobřichovicích, kde byla zaznamenána teplota 24,1 stupně, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo
V Klementinu znovu padl teplotní rekord, v neděli přijde ochlazení

Z téměř letního počasí se mohli těšit hlavně lidé v Polabí a Poohří, ze stanic v Čechách byly rekordy překonány zhruba na polovině, na Moravě asi na třetině stanic.

Například Doksany hlásí 23,8 stupně a překonání rekordu z roku 1990 o 2,9 stupně. V Poděbradech vystoupala rtuť na 23,7 stupně, dosavadní 40 let starý rekord byl 22,6 stupně. V Brandýse nad Labem naměřili 23,4 stupně, o jeden stupeň byl tak překonán rekord z roku 1974.

"Teplé období s nadnormálními teplotami trvající dneškem nepřetržitě 50 dnů ukončí víkendová zvlněná studená fronta," upozornil Josef Hanzlík z ČHMÚ.

V neděli přijde výrazné ochlazení

V sobotu budou denní maxima ještě stoupat na 17 až 21 stupňů, v neděli se ale výrazně ochladí a přes den bude maximálně deset stupňů. Na konci týdne navíc přijde déšť a na horách sněžení.

Do úterý může hlavně v Jeseníkách napadnout až 20 centimetrů sněhu. "Předpovídané srážky podstatně sníží riziko sucha v nejvíce postižených oblastech naší republiky," dodal Hanzlík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků