Hlavní obsah
Babybox Foto: Právo

V havířovském babyboxu našli holčičku, první dítě po pěti letech od jeho založení

Čerstvě narozenou holčičku objevili v pondělí v babyboxu v havířovské nemocnici. Informoval o tom Ludvík Hess, který je zakladatelem a propagátorem babyboxů v České republice.

Babybox Foto: Právo
V havířovském babyboxu našli holčičku, první dítě po pěti letech od jeho založení

Na své první odložené dítě si havířovský babybox počkal téměř pět let. Holčička, kterou sem odložila pravděpodobně její matka, se narodila v pondělí v 18 hodin, jak stálo na lístečku, který se ve schránce nacházel. „Oblečená byla zřejmě po starším sourozenci - pruhovaná čepička a tričko, bílé tepláky s fialovými ponožkami. Tak trochu jako eskymák,“ řekl Ludvík Hess.

Jak sdělila mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová, holčička je zdravá a v současné době se nachází na novorozeneckém oddělení nemocnice. Váží 3320 gramů a měří 50 centimetrů. „Do babyboxu byla uložena ve 22:45 hodin,“ řekla.

„Sestřička Milada měla jednoznačně radost a ujistila mě, že děťátko je na první pohled zdravotně v pořádku. Mám dva důvody, abych holčičku pojmenoval Milada - po sestřičce, která ji vyjmula z babyboxu, a po mamince Šimona Blably, dvorního spolkového grafika, autora loga a webových stránek,“ doplnil Hess.

Kdyby si podle něj holčička počkala tři dny, vstoupila by do života ve výroční den otevření prvního babyboxu v ČR 1. června 2005. „Skóre holky versus kluci upravila na 107:81,“ doplnil Hess.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků