Hlavní obsah
Novým předsedou pražské ODS se stal Filip Humplík, archivní snímek Foto: Kateřina Šulová, ČTK

V čele pražské ODS je šéf reklamní agentury Filip Humplík

V pražské ODS má stále mírně navrch tábor, který kolem sebe seskupil exprimátor, nový poslanec a možný budoucí místopředseda ODS Bohuslav Svoboda. Funkci šéfa pražské ODS ve čtvrtek pozdě večer na sněmu získal dosud poměrně málo známý jedenačtyřicetiletý Filip Humplík, šéf reklamní agentury Konektor, která dělá ODS volební kampaně.

Novým předsedou pražské ODS se stal Filip Humplík, archivní snímek Foto: Kateřina Šulová, ČTK
V čele pražské ODS je šéf reklamní agentury Filip Humplík

Filip Humplík v tajné volbě porazil exministra životního prostředí Tomáše Chalupu v poměru 44 ku 35, celkem se sešlo 81 delegátů. Na pražském sněmu přitom zněla kritika po prohraných volbách a volání po jednotě.

Humplík prosazoval „návrat ke kořenům ódéesky“, která by měla být opět stranou zaměstnanců, podnikatelů a živnostníků. Přitom si vítězstvím vůbec nebyl jistý.

„Snažil jsem se mluvit, s kým to šlo. Možná propadnu,“ řekl před hlasováním Humplík.

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa

Foto: Petr Horník, Právo

Jeho vítězství ale neznamená, že by druhé křídlo zcela ostrouhalo. „S Tomášem Chalupou jsme se potkali a bavili jsme se o tom. Můj program zakopávání příkopů znamená, že když vyhraju, s Tomášem počítám,“ poznamenal Humplík, který už jako člen ODS v roce 2010 protestoval proti koalici své strany s ČSSD na pražském magistrátu.

I Chalupa by v případě úspěchu Humplíka nezatratil. „Navrhl jsem, aby se předseda příště volil přímo, stejně jako náš kandidát na primátora,“ řekl novinářům Chalupa. Teprve volby do městského zastupitelstva podle něho rozhodnou o budoucnosti pražské ODS.

„Nesmíme v příštích 12 měsících ztratit žádného zastupitele, žádného starostu,“ uvedl exministr.

Exministr školství Petr Fiala na archivním snímku z 26. června 2013

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Ve vedení ODS by se po lednovém kongresu strany podle Humplíka měla objevit Miroslava Němcová, exministr školství Petr Fiala a „pochopitelně pan Svoboda“.
Humplík patří mezi nejštědřejší sponzory své strany, v níž je asi šest let. Loni ODS věnoval 1,6 miliónu korun, šlo o druhou největší sumu po Jaromíru Jágrovi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků