Hlavní obsah
Jan Schwippel Foto: Petr Horník, Právo

V Berouně doporučili Schwippelovi složení mandátu a odchod z ODS

Oblastní rada ODS v Berouně v úterý vyzvala poslance Jana Schwippela, aby složil poslanecký mandát. Po jednání rady to řekl novinářům její místopředseda Tomáš Havel. Rada doporučila Schwippelovi vystoupit ze strany poté, co jí oznámil svou kandidaturu do Evropského parlamentu za Železného uskupení Libertas.cz.

Jan Schwippel Foto: Petr Horník, Právo
V Berouně doporučili Schwippelovi složení mandátu a odchod z ODS

ODS v Berouně podle Havla zásadně nesouhlasí s hlasováním poslance, které vedlo k pádu vlády. Vzhledem k této skutečnosti i k tomu, že hodlá kandidovat do Evropského parlamentu za jiný politický subjekt, ho vyzvala, aby ukončil své členství v ODS a odešel ze Sněmovny.

"Beru to na vědomí a budu o věci přemýšlet. To, co mohu říci už teď je, že v žádném případě poslanecký mandát složit nehodlám," reagoval Schwippel.

„Z jednání jsem měl dojem, že na druhé straně nepřevládl názor, že by oblastní rada měla doporučit mé vyloučení z ODS,“ řekl předtím Právu Schwippel po jednání s oblastní radou.

Za hnutí Libertas.cz bude kandidovat i Vlastimil Tlustý, který v pondělí pozastavil členství v ODS

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků