Hlavní obsah
Alexandra Udženija po zvolení první místopředsedkyní ODS na kongresu v Ostravě. Foto: Pavel Karban, Právo

Udženija dala facku zastupiteli a hrdě se k ní hlásí

První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija dala na pondělním jednání zastupitelstva Prahy 2 facku zastupiteli Danu Richterovi. Ten podle ní dlouhodobě vulgárně urážel její kolegyně. Udženija se za čin nestydí, hrdě se k němu hlásí a za zkrat to nepovažuje.

Alexandra Udženija po zvolení první místopředsedkyní ODS na kongresu v Ostravě. Foto: Pavel Karban, Právo
Udženija dala facku zastupiteli a hrdě se k ní hlásí

„K pondělnímu incidentu se hrdě hlásím. Nebyl to zkrat, nejsem si jista, zda bych to neudělala zase. Paní kolegyně zastupitelka Mazancová čelila skutečně už poněkolikáté vulgárnímu a krajně nemístnému verbálnímu útoku zastupitele Richtera,” obhajuje své jednání na zasedání zastupitelstva Prahy 2 sama Udženija.

O vyhroceném jednání zastupitelstva Prahy 2 informoval Týden.cz. Podle informací účastníků zasedání měl Dan Richter, bývalý člen hnutí Občané za spokojené bydlení, ve svém projevu vulgárně urážet členy zastupitelstva – a údajně to nebylo poprvé. Řada politiků včetně Udženije tak odešla do předsálí, aby jeho slova nemuseli poslouchat.

Zastupitelé tleskali

Tentokrát se však situace vyhrotila ještě více. Člen jeho bývalého hnutí začal Richterovi podle svědků lít vodu na hlavu a následně mu vracející se místopředsedkyně ODS vlepila facku. Mnozí zastupitelé údajně dokonce zatleskali.

Richter podle Udženije dlouhodobě dehonestuje a ponižuje i starostku Prahy 2 a její stranickou kolegyni Janu Černochovou.

„Přihlížet tomu, jak někdo vulgárně uráží kolegyni na jednání zastupitelstva, před diváky a na půdě radnice, s prominutím do k***v, prostě nebudu,” dovysvětluje incident Udženija s tím, že se postavila za kolegyni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků