Hlavní obsah
Čáp bílý se usadil na komíně kotelny v Tovačově na Přerovsku. Foto: Luděk Peřina, ČTK

Trvalo to, ale o víkendu přijde pravé jaro

Do České republiky v tomto týdnu konečně dorazí jarní teploty. O víkendu bychom dokonce mohli naměřit až 18 stupňů Celsia. Převážná část týdne bude ale zatažená a zejména jeho první polovina proprší. Novinkám to řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.

Čáp bílý se usadil na komíně kotelny v Tovačově na Přerovsku. Foto: Luděk Peřina, ČTK
Trvalo to, ale o víkendu přijde pravé jaro

Po celé úterý bude na většině území převládat velká oblačnost s občasným deštěm nebo přeháňkami. Ty mohou být na vrcholcích hor ještě smíšené, večer jich přitom bude přibývat. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 2 až –2 stupni Celsia, odpoledne vystoupají na 9 až 13 stupňů.

Počínaje středou by mělo mrazivým ránům odzvonit, v minimech naměříme 5 až 1 stupeň. „Od letoška do tohoto pondělí přitom v Praze bylo celkem 76 mrazivých rán,“ vypočítala Honsová.

Odpoledne se teploty na většině míst v republice vyhoupnou nad 10 stupňů, nejčastěji se budou pohybovat mezi 10 až 14 stupni. Nadále však bude převládat velká oblačnost s občasným deštěm.

Koncem týdne srážek ubude

Zatažené budou i poslední dva dny pracovního týdne, srážky už se však budou vyskytovat spíše občas. Odpolední maxima by se měla ve čtvrtek i v pátek pohybovat mezi 12 až 16 stupni, ráno naměříme 6 až 2 stupně.

„Dobrou zprávou je, že by oblačnosti i srážek mělo o víkendu ještě ubývat. Neděle už by měla být polojasná či slunečná. Odpoledne může být dokonce až 18 stupňů Celsia,“ nastínila Honsová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků