Hlavní obsah

Topolánek vyzval k podpoře kandidátů koalice proti ČSSD

Předseda ODS Mirek Topolánek po nedělním jednání grémia vyzval voliče strany, aby ve druhém kole voleb do Senátu podpořili tři lidovecké kandidáty proti kandidátům sociální demokracie.

Topolánek vyzval k podpoře kandidátů koalice proti ČSSD

Grémium podle něho projednávalo taktiku před druhým kolem voleb a nezabývalo se příčinami neúspěchu v krajských volbách.

Pro druhé kolo senátních voleb, které se uskuteční příští týden v pátek a v sobotu, by podle Topolánka byl fantastický úspěch, kdyby ODS udržela svou pozici v Senátu. "Po tom, co se stalo v krajských volbách, bude úspěchem téměř cokoli," dodal s nadsázkou. ODS má své kandidáty ve druhém kole voleb ve 20 obvodech z 26.

Topolánek jmenoval lidovecké kandidáty Josefa Kalbáče ve Strakonicích, Václava Horáka ve Vyškově a Josefa Vaculíka v Uherském Hradišti. Topolánek řekl, že voliči ODS by měli podpořit přirozené partnery nejsilnější vládní strany.

V pondělí bude zasedat výkonná rada ODS, která projedná detaily kampaně před druhým kolem senátních voleb.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků