Hlavní obsah

Topolánek přišel o Marka Dalíka, ten se stahuje do ústraní

Blízký přítel předsedy ODS Mirka Topolánka a podnikatel Marek Dalík se rozhodl definitivně skončit s vměšováním se do politiky a stáhnout se do ústraní. Takzvaná šedá eminence občanských demokratů má údajně už dost nabourávání do svého soukromí a neustálého obviňování ze strany konkurenčních stran a médií. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Topolánek přišel o Marka Dalíka, ten se stahuje do ústraní

"Končím. Už nechci tímto způsobem dál fungovat. Poctivě platím vysoké daně, nepáchám žádnou trestnou činnost, přesto jsem ten nejhorší. Prostě už toho mám dost," řekl Dalík serveru. Topolánka o svém záměru informoval v úterý.

Dalík zatím neví, co bude dělat dál. "Nejdřív si odpočinu, pak uvidím. Zvažuji i odchod do zahraničí," prohlásil.

Podle serveru tvrdí, že poslední kapkou k jeho rozhodnutí se staly fotografie jeho pražského bytu, který prostřednictvím realitní kanceláře právě prodává. Kancelář umístila fotografie bytu do své webové nabídky a kdosi na ně minulý týden upozornil novináře.  

 

...stojím a padám s tebou.
Mirek Topolánek


Server připomíná, že Dalík opouští Topolánka po téměř deseti letech, po které byl jejich profesní život těsně spojený. V médiích se opakovaně objevovaly spekulace o údajně nejasném původu Dalíkova velkého majetku a o tom, zda ho získal díky přátelství s Topolánkem. Jednoznačný důkaz o tom, že Dalík nezákonně zbohatnul díky svému příteli-premiérovi, nicméně po celou dobu nikdo nepředložil, píše server.  

Mimo jiné také připomíná někdejší Topolánkův výrok pořízený při policejním odposlechu, kdy Topolánek Dalíkovi řekl, že "v každém případě stojím a padám s tebou". 

Topolánek tento měsíc také dobrovolně odešel z pozic vysoké politiky, když rezignoval na funkci poslance ve Sněmovně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků