Hlavní obsah
Miroslav Kalousek s Petrem Gazdíkem Foto: Lukáš Táborský, Právo

TOP 09 chce dodržet dohodu o důchodové reformě, za Kalouskem stojí

TOP 09 trvá na dodržení dohody uzavřené v koalici, podle které by se mělo DPH sjednotit na 20 procentech pouze se sedmi výjimkami. Uvedl to po jednání poslaneckého klubu jeho předseda Petr Gazdík. Připustil ale, že jeho strana je ochotna s koaličními partnery diskutovat o případných změnách.

Miroslav Kalousek s Petrem Gazdíkem Foto: Lukáš Táborský, Právo
TOP 09 chce dodržet dohodu o důchodové reformě, za Kalouskem stojí

„Nedovedu si představit, že pokud bude sedm výjimek na potraviny, které já považuji za ne zrovna nejšťastnější a umožňující obcházení, pak že by nebyla výjimka i na knihy. Pokud myslíme vážně, že chceme budovat vzdělanostní společnost,“ řekl Gazdík.

Nechtěl však prozradit, kam je TOP 09 ochotna případně ustoupit s argumentem, že si nebude s koaličními partnery vyměňovat názory přes média.

Za Kalouskem klub stojí

Podle Gazdíka se klub zabýval také Kalouskovou kauzou s údajnou nahrávkou ze setkání šéfredaktorů českých médií. „Vyslechli jsme vysvětlení pana ministra, a klub ho přijal jako dostačující,“ poznamenal šéf klubu.

Dodal, že Kalousek ve vysvětlení zopakoval, že žádnou nahrávkou nedisponuje a šlo prý jen o záměrnou mystifikaci. [celá zpráva]

Gazdík na otázku Práva, zda někdo z členů klubu vyzval Kalouska k rezignaci, odpověděl: „Nikdo, ani náhodou.“ Klub podle něho za ministrem financí stojí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků