Hlavní obsah

Thoma opět stanul v čele Českých Budějovic

Někdejší rebelant ODS Juraj Thoma opět získal primátorský řetěz Českých Budějovic. Post primátora si vydobyl v čele hnutí Občané pro Budějovice (OPB) a ujme se jej po pěti měsících, kdy byl z funkce ještě coby občanský demokrat odvolán. OPB ve volbách zvítězilo a obsadilo 15 ze 45 mandátů, dosud vládnoucí lidovci a ODS se po volebním debaklu na moci podílet nebudou.

Thoma opět stanul v čele Českých Budějovic

Zastupitelé Českých Budějovic si Thomu zvolili primátorem na úterním ustavujícím zasedání města. Pro Thomu hlasovalo 29 ze 44 přítomných zastupitelů, přičemž koalice OPB, TOP 09 a ČSSD v něm má 31 mandátů. V jedenáctičlenné radě získala ČSSD pět mandátů, OPB čtyři a TOP 09 dva. Uvolněných bude šest radních.

Thoma musel v červnu post primátora opustit pod záminkou, že neodůvodněně odvolal tajemníka úřadu. Podle neoficiálních informací však v pozadí stál boj dvou skupin jihočeské ODS, jejímž členem byl 17 let, z toho 12 let hájil její barvy v českobudějovickém zastupitelstvu.

Do zastupitelstva se dostali zástupci pěti z 16 kandidujících uskupení. Vítězné hnutí OPB získalo 15 mandátů, ČSSD deset, ODS osm a TOP 09 a komunisté po šesti. V opozici tentokrát zůstala ODS spolu s KSČM.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků