Hlavní obsah

Testování horníků v Dole Darkov pokračuje. Nakažených je 169

Druhým dnem pokračuje na Dole Darkov v Karviné testování zbytku zaměstnanců na onemocnění covid-19. Podle mluvčí těžební společnosti OKD Nadi Chattové vše probíhá bez problémů. Hygiena sdělila, že nakažených je už 169.

Testování horníků v Dole Darkov pokračuje. Nakažených je 169

„Vše pokračuje dle plánů. Zaměstnanci přicházejí v dohodnuté časy a testování probíhá plynule. Během soboty bude otestováno dalších 900 zaměstnanců dolu. Krajská hygienická stanice testy vyhodnocuje průběžně, aby se lidé dozvěděli výsledky ještě před dalším možným nástupem do práce,“ vysvětlila Chattová.

Dodala, že v neděli se bude v testování dál pokračovat. K dispozici je v areálu dolu pět odběrových míst. Při testování pomáhají pracovníci OKD, hygienici, zdravotníci, ale i vojáci.

Hygienici v sobotu dopoledne informovali, že při pátečním testování horníků bylo šest pozitivních vzorků. Uvidí se, jak to bude v sobotu a neděli.

Ředitelka hygienické stanice v Ostravě Pavla Svrčinová Právu v sobotu ve 13 hodin sdělila, že celkem je nyní v souvislosti s ohniskem na Dole Darkov už 169 nakažených.

„Jedná se o 147 zaměstnanců Dolu Darkov, další pracovníci jsou z jiných údržbových firem. Evidujeme také 15 až 17 nakažených rodinných příslušníků,“ upřesnila Svrčinová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků