Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Švehla, Právo

Teploty v noci na středu spadnou k nule, meteorologové varují před náledím

Meteorologové varují před nebezpečím tvorby náledí. Výstraha platí pro všechny kraje od úterního večera do středečního dopoledne. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upozornil, že v souvislosti s četnými srážkami může zejména ve vyšších polohách napadnout až pět centimetrů sněhu.

Foto: Jaroslav Švehla, Právo
Teploty v noci na středu spadnou k nule, meteorologové varují před náledím

„V úterý večer a v noci na středu se bude oblačnost postupně od severozápadu protrhávat. Při déletrvající malé oblačnosti budou teploty klesat pod bod mrazu a bude se tvořit četné náledí,” uvedli meteorologové.

Nejvíce bude náledí hrozit v severozápadní polovině našeho území, naopak nejméně bude hrozit na jižní Moravě, kde se budou teploty v noci i ráno udržovat nad bodem mrazu.

Meteorologové zároveň připomněli, že v chladnějším vzduchu přechází postupně od severozápadu déšť v polohách nad 300 metrů do sněžení. V nížinách by měl sníh odtávat, ale ve vyšších polohách se může udržet.

Varování platí pro české kraje a sever Moravy a Slezska od úterních 20 hodin, v dalších lokalitách na východě republiky by mělo náledí hrozit od středeční třetí hodiny ranní. Nebezpečí by mělo pominout ve středu dopoledne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků