Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Teplé počasí pokračuje, v Klatovech naměřili 13,9 stupně

Na řadě míst padly v úterý teplotní rekordy. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bylo velmi teplo například v Klatovech, kde se rtuť dostala až na 13,9 stupně Celsia.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Teplé počasí pokračuje, v Klatovech naměřili 13,9 stupně

Tamní stanice měří již 99 let. Dosavadní maximum pro dnešní datum bylo z roku 1948 a mělo hodnotu 10,3 stupně.

Dosavadní teplotní maxima překonaly i další stanice v kraji. Většina jejich rekordů pochází z roku 1999. Například v Domažlicích a ve Staňkově bylo shodně 12,4 stupně, dosavadní rekordy z roku 1999 byly v Domažlicích 9,7 a ve Staňkově 11,2 stupně.

Rekord padl také v Nepomuku, kde bylo dnes 11,1 stupně – o půl stupně tepleji než v roce 1999. Ve Zbirohu bylo dnes 11,6 stupně, dosavadní rekord z roku 1999 byl 10,4 stupně.

Dnešní teplota naměřená v Klatovech je zároveň novým regionálním teplotním rekordem pro dnešní den. Dosud bylo v kraji 7. ledna nejtepleji v roce 1999 ve Stříbře na Tachovsku, kde tehdy naměřili 12,2 stupně. Dnes zde počasí na nové maximum nedosáhlo – teploměr se zastavil na 9,9 stupně Celsia.

Podobné teplo má být podle předpovědi do čtvrtka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků