Hlavní obsah
 

Teplé počasí opět táhlo Pražany ven. Zábavu na Žižkově utnula policie

Podobně jako tomu bylo minulý týden i v úterý příjemné počasí táhlo Pražany ven. Zhruba 200 lidí se v úterý odpoledne bavilo v areálu Žižkovských zahrádek na Ohradě. Přivolaní policisté zadokumentovali jednání provozovatele občerstvení, od nějž si lidé kupovali nápoje. Lidé mezitím vesměs odešli pryč.

 
Teplé počasí opět táhlo Pražany ven. Zábavu na Žižkově utnula policie

„V areálu Žižkovských zahrádek prověřujeme informace o shlukování se většího množství lidí,” řekla Novinkám v úterý v podvečer policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Do areálu najelo několik policejních vozidel včetně speciální pořádkové jednotky.

Pražané se za slunečného počasí bavili v areálu Žižkovských zahrádek. Dorazila tam policie

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

„V době našeho příjezdu se v areálu nacházelo zhruba 200 lidí. Policisté zadokumentovali přestupkové jednání ze strany provozovatele občerstvení, kterým se budou i nadále zabývat. Lidé, kteří se zde bavili, případně zde popíjeli, areál po našem příjezdu opustili,” doplnila mluvčí.

Celý zátah si policisté natáčeli, nikoho ale nezajistili, ani nepokutovali. Lidi bez nasazených respirátorů pouze upozorňovali, aby si dýchací cesty zakryli.

Slunečné počasí lákalo Pražany ven i minulý týden. Město upozornilo, že v pátek byly na náplavkách stovky lidí bez respirátorů a prosilo veřejnost, aby dodržovala opatření.

„S příchodem teplého počasí lze očekávat, že bude obdobných akcí přibývat. Policie, pokud se o porušování vládních nařízení dozví, nebo o něm přijme oznámení, musí takové jednání řešit a musí se takovou situací zabývat,” sdělila Novinkám obecně policejní mluvčí Kropáčová.

Pražané se za slunečného počasí bavili v areálu Žižkovských zahrádek

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků