Hlavní obsah
Bez ohledu na počasí se na staveništi obchvatu už začalo pracovat. Foto: město Znojmo

Stavba druhé etapy obchvatu Znojma začala

Práce na stavbě znojemského obchvatu po dlouhém očekávání začaly! Začátkem ledna investor Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) fyzicky zahájil práce na stavbě druhé etapy obchvatu Znojma, která začíná přemostěním. V plánu je celkem pět přemostění, na kterých se bude postupně pracovat.

Bez ohledu na počasí se na staveništi obchvatu už začalo pracovat. Foto: město Znojmo
Stavba druhé etapy obchvatu Znojma začala

Po přípravných stavebních pracích bylo šestého ledna zahájeno založení mostních objektů nedaleko kasárenské křižovatky, kde vzniká první přemostění. O něco později se těžká technika objevila také v ulici Přímětická, u křižovatky k nové nemocnici, kde v budoucnu vznikne první mimoúrovňová křižovatka Znojmo–Přímětická. Ta bude spojovat ulici Přímětickou, Hlavní a Únanovskou.

Nyní pokračují práce na přemostění u židovského hřbitova a postupně se začne s ostatními mostními objekty, a to přemostěním vodního toku Leska a přemostěním obchvatu směrem na Únanov. Podle počasí budou probíhat výkopové práce na založení mostů. Pilotové založení je možné provádět i v zimním období a předpokládá se, že se dokončí během letošního ledna.

Naplno se začne v únoru

S plným pracovním nasazením na stavbě mostů počítá zhotovitel v průběhu února, kdy již budou příznivější klimatické podmínky. Během letošního roku se předpokládá dokončení mostu v ulici Únanovské, včetně zprovoznění a dokončení hrubé stavby mostu u židovského hřbitova, přes potok Leska a napojení obchvatu směrem na Kasárna. Počátkem března se začnou budovat silniční trasy.

Stavba II. části obchvatu je součástí souboru tří staveb severního silničního obchvatu města Znojma. Spolu s rozestavěnou I. částí a připravovanou III. částí bude tvořit ucelenou objízdnou trasu města. Dokončený obchvat bude sloužit především k odklonu tranzitní dopravy mimo město, včetně trasy do Rakouska, což bude mít vliv na bezpečnost silničního provozu a zlepšení životního prostředí v celém městě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků