Hlavní obsah
Šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura Foto: Jan Handrejch, Právo

Stanjura rebelující poslance ODS nepřesvědčil, zvýšení DPH dále odmítají

Poslanci ODS, kteří se postavili proti balíčku daňových změn, které prosazuje vláda, se ve čtvrtek setkali s šéfem poslaneckého klubu Zbyňkem Stanjurou. I nadále trvají na tom, že zvýšení DPH je pro ně nepřijatelné. DPH má podle nich zůstat na stávající úrovni nebo má být zavedena jedna sazba.

Šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura Foto: Jan Handrejch, Právo
Stanjura rebelující poslance ODS nepřesvědčil, zvýšení DPH dále odmítají

"Dohodli jsme se, že budeme hledat řešení, které by pomohlo schválit rozpočet a které by mělo všechny hlasy poslanců ODS," okomentoval jednání Stanjura.

Rebelové přinesli nějaké návrhy, o kterých bude dál jednat poslanecký klub ODS. "Cílem našeho jednání je, aby poslanecký klub byl jednotný v otázce daňových změn," dodal šéf poslanců ODS.

Tluchoř: Nechceme jen kosmetické změny

"Jsme rádi, že i přes vyjádření pana premiéra nějaká jednání nastala," okomentoval jednání jeden z poslanců Petr Tluchoř. Konkretizoval i návrhy, které poslanci přednesli. Koalice by podle nich měla začít provádět strukturální reformy, přičemž poslanci považují za nezodpovědné, aby pravicová vláda schvalovala kroky, na které nemá peníze, což jsou například církevní restituce. DPH by měla být v jedné sazbě nebo na úrovni 14 a 20 procent.

Petr Tluchoř

Foto: Petr Horník, Právo

"Upozorňujeme, že kosmetické změny nejsou možné, je třeba najít rozumný kompromis," dodal Tluchoř, který za největší problém označil milionářskou daň, zvyšování DPH, trestání aktivních důchodců a živnostníků.

"Reakce na naše návrhy jsme víceméně neslyšeli," upozornil Tluchoř s tím, že jasněji bude později.

Vláda se rozhodla spojit hlasování o této normě s vyslovením důvěry.[celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků