Hlavní obsah

Stalinovy ruce už zase uklízejí Jablonec

Unikátní lopatkový nakladač na uklízení sněhu, zvaný Stalinovy ruce, už zase uklízí Jablonec nad Nisou. Po poruše, ke které došlo zkraje tohoto týdne, se jedinečný stroj vrátil do ulic severočeského města, kde už čtvrtý den platí kalamitní stav.

Stalinovy ruce už zase uklízejí Jablonec

„Měl porouchanou převodovku. Během středečního odpoledne se ji ale podařilo opravit a nakladač se ještě ve středu vrátil do Ladovy ulice a ve čtvrtek pokračoval v ulicích Větrná a Mánesova,“ uvedla Markéta Hozová, mluvčí jabloneckého magistrátu. Stroj bude pokračovat ještě v ulicích Na Roli, Riegrova a Lesní.

V úklidu sněhu se nakladači žádný jiný nevyrovná. Stroj je schopný za hodinu naplnit sněhem kolem sedmi nákladních aut. V Česku jsou pouze dva takové stroje – v Jablonci a ve Vrchlabí.

Do ulic Jablonce nad Nisou se vrátily Stalinovy ruce.

Foto: Markéta Hozová , Právo

Kalamitní stav byl v Jablonci vyhlášen kvůli přívalům sněhu už v pondělí a stále trvá, nicméně situce ve městě je už lepší. Podařilo se odvézt tuny sněhu. O ukončení krizového stavu se rozhodne v pátek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků