Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Gabriela Krejčová, Novinky

Srdcervoucí příběh o trojici sirotků je smyšlený, peníze se budou vracet

Dobročinný spolek Sklad pro pěstouny Praha 11, jenž o víkendu zveřejnil příběh trojice nezletilých chlapců, kteří se po úmrtí rodičů ocitli bez zaopatření, se stal obětí podvodu.

Ilustrační snímek Foto: Gabriela Krejčová, Novinky
Srdcervoucí příběh o trojici sirotků je smyšlený, peníze se budou vracet

Příběh, o němž spolek informoval na Facebooku, zněl, že trojice chlapců ve věku sedm, deset a 17 let přišla při dopravní nehodě o rodiče. Nejstarší chlapec se měl pokusit postarat o mladší sourozence, neboť chtěl zabránit tomu, aby skončili v dětských domovech. Alarmující na příběhu měla být skutečnost, že se o trojici nezletilců bez příbuzných nezajímali ani policisté, kteří nejstaršímu chlapci měli sdělit informaci o úmrtí rodičů, ani Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD).

Neutěšený stav tak prý vyšel najevo v okamžiku, kdy si nejstarší ze sourozenců našel brigádu, z níž chtěl uživit sebe i bratry. Jelikož si nevydělal dost, pokusil se v restauraci, v níž pracoval, ukrást jídlo.

Po dopadení se svěřil se svým srdceryvným příběhem, který spolek zveřejnil. Referovala o něm některá média a mnoho lidí neváhalo chlapcům přispět. Média se později omluvila.

V pondělí odpoledne vyšlo najevo, že vše bylo jinak. Rodiče žijí, při autonehodě nezemřeli.

„Je nám to velice líto, ale bohužel se celá tahle věc nestala. My jsme chlapcům uvěřili historku o tom, že jim umřeli rodiče. Načapali jsme jednoho z nich, jak krade, a on nám řekl, že krade, protože nemají peníze na jídlo, a že jim umřeli rodiče. Bohužel, a to je naše pochybení, jsme si neověřili informace a chlapcům jsme uvěřili, chtěli jsme pomoct,” uvedla pro Novinky Eva Ptáčková ze Skladu dětských věcí pro pěstouny – Praha 11

Dodala, že veškeré peníze, které se na účtu, jehož číslo spolek zveřejnil, sešly, budou dárcům vráceny.

Dobrý den, předem chceme poděkovat všem ochotným lidem za vlnu solidarity. Nicméně v tuto chvíli účet uzavíráme a po...

Zveřejnil(a) Sklad dětských věcí pro pěstouny - Praha 11 dne Pondělí 10. srpna 2020

„Podali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele. Moc prosíme, aby na ten účet, který ještě nemůžeme zrušit, protože z něj musíme rozeslat peníze zpět, lidé žádné peníze už neposílali,” dodala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků