Hlavní obsah
Majitel TV Barrandov Jaromír Soukup na předávání státních vyznamenání 28. října. Foto: Jan Handrejch, Právo

Spor televizí: ČT podává trestní oznámení kvůli Jaromíru Soukupovi

Česká televize podává trestní oznámení kvůli pondělnímu pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. V něm se majitel televize Soukup ostře, i vulgárními slovy, opřel do redaktorů ČT a výběru hostů do jejich pořadů.

Majitel TV Barrandov Jaromír Soukup na předávání státních vyznamenání 28. října. Foto: Jan Handrejch, Právo
Spor televizí: ČT podává trestní oznámení kvůli Jaromíru Soukupovi

„Potřebné právní kroky jsme již podnikli. V souvislosti s pondělním vysíláním pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa podáváme trestní oznámení,” uvedla Česká televize na svém Twitteru.

Tisková mluvčí ČT Karolína Blinková Novinkám v pátek ráno řekla, že zvažují i podání podnětu k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta již dříve Soukupovy pořady posuzovala a došla k závěru, že porušoval zákon. [celá zpráva]

Majitel TV Barrandov se totiž ve svém pondělním pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa nevybíravě opřel do České televize, do výběru jejích hostů a do novináře pořadu Newsroom Luboše Rosího, kterého častoval velmi sprostými nadávkami.

„Já okamžitě chci, aby pořad Newsroom a ta Fridrichová (Nora Fridrichová - moderátorka pořadu 168 hodin - pozn. red.) rozebraly, proč Česká televize nepozvala do pořadu jako expertku na Maďarsko někoho jinýho než naprosto podivnou neerudovanou sluníčkářskou nevzdělanou aktivistku, která neumí maďarsky a žila tam rok,” kritizoval Soukup výběr hostů.

„Luboši Rosí, ty blbe, ty kluku jeden ušatej, tohle je pro tebe sólokapr jako kráva. Kreténe. Sólokráva,” pustil se do novináře pořadu Newsroom.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků